Sıkça Sorulan Sorular

Fonmoney nedir?

Fonmoney farklı ülkelerdeki cep telefonları için kontör yüklemeyi sağlayan bir online satıcıdır.

Fonmoney nasıl çalışır?

Fonmoney’nin kullanımı oldukça basittir. Kontör yüklenecek cep telefonu numarasını girdikten sonra, o cep telefonu hattına ne kadar kontör yüklemek istediğinize karar veriyorsunuz. Bir sonraki adımda ödeme şeklini seçebiliyorsunuz. Kredi kartı, Paysafecard veya banka havalesi seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Ödemenin gerçekleşmesinin ardından, kontörü alan cep telefonu numarasına kendi operatöründen (örn. Avea, Turkcell, Vodafone) yeni kontörü ve bakiyeyi içeren bir bildirim gönderilir.

Ödeme işlemi başarıyla tamamlandığında ne olur?

Ödeme başarılı bir şekilde tamamlandığı anda, Fonmoney tarafından bir transfer işlem numarası ve kendi operatörünüz tarafından yüklemenin gerçekleştiğine dair bir mesaj gönderilecektir. Eğer transfer başarıyla gerçekleştirilemezse, sistem bu işlem başarıyla tamamlanana kadar işlemi tekrarlar. Müşterimiz, müşteri hizmetleriyle bağlantıya geçip yeni bir direktif verene kadar sistem denemeye devam eder.

Fonmoney’de nasıl ödeme yapabilirim?

Fonmoney’de Paysafecard, kredi kartı ve banka havalesi ile yükleme yaptığınız kontörün ücretini ödeyebilirsiniz.

Kontörün yüklenmesi ne kadar sürüyor?

Yükleme kısa bir süre içinde gerçekleşir. İşlem yapıldıktan sonra, cep telefonuna kontör birkaç saniye içinde gönderilir.

Kontör, seçim yaptığınız numaraya ulaşmazsa ne oluyor?

Eğer yanlış numarayı girdiyseniz göndermiş olduğunuz miktarı maalesef geri alamıyorsunuz. Tüm bilgileri doğru girmenize rağmen yanlış bir işlem gerçekleştiyse lütfen müşteri hizmetleri ile temasa geçerek sorununuzu iletin. Teknik ekibimiz size yardımcı olacaktır..

Yükleme işlemi öncesinde veya sonrasında; hata oluşması halinde kimden yardım isteyebilirim?

Bu durumda lütfen müşteri hizmetlerimiz üzerinden teknik ekibimiz ile temas kurun.

Kişisel verilerime ne oluyor?

Fonmoney’de kişisel verilerinizi sadece işleminizi gerçekleştirmek için kullanıyoruz. Kişisel bilgileriniz, üçüncü şahıslara verilmemektedir.

"Numara doğrulanamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." ve "Numaraya yükleme yapılamıyor" hata mesajı ne demek?

"Numara doğrulanamadı" hata mesajı bizim internet servisimizin geçici olarak çalışmadığını gösteriyor. Bu durumda biraz zaman geçtikten sonra tekrar denemenizi rica ediyoruz. "Numaraya yüklenme yapılamıyor" hata mesajı ise Fonmoney’in şu anda yükleme yapılan operatörü desteklemediğini veya numaranın yanlış girildiğini veya numaraya kontör yüklenemeyeceğini gösteriyor.

Yükleme sonrasında, kalan Paysafecard bakiyeme ne oluyor?

Paysafecard ile kontör yüklemeniz için ödeme yaptığınızda, kartınızda belli bir miktar bakiye kalabilir. Paysafecard değişik kodlar ile, kalan bakiyenizi kaybetmeden, alışveriş yapmanıza izin veriyor. Daha fazla bilgi için: https://www.paysafecard.com/tr-tr/yardim/

Kontörü yanlış numaraya gönderince ne oluyor?

Yanlış numaraya gönderilen kontörü maalesef geri alamıyorsunuz. Bu yüzden numarayı dikkatli bir şekilde girmenizi ve kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kontör belirli bir süre kullanılmazsa ne oluyor?

Operatörlerin tarifelerine bağlı olarak gönderilen kontörler belirli bir zaman içerisinde geçerliliğini kaybedebiliyor.

Alıcı kontör yükleme işlemi yapıldığını nasıl öğreniyor?

Alıcı, kontör gönderildikten hemen sonra kendi operatöründen bakiye miktarı ve gönderenin telefon numarası ile ilgili bir SMS alıyor.