KONTÖR YÜKLEME - SIKÇA SORULAN SORULAR

Fonmoney ile nasıl kontör yükleyebilirim?

Fonmoney'i kullanmak oldukça basittir.

- Yapmanız gereken tek şey kontör yüklemek istediğiniz numarayı yazmak ve bir sonraki adımda yüklemek istediğiniz kontör miktarını seçmek.
- Kredi kartı, banka kartı veya Paysafecard ile ödeme seçeneklerinden birini seçin ve işleminiz tamamlandığında kontör girmiş olduğunuz numaraya hemen ulaşsın.

Fonmoney ile kontör yüklemek için üyelik işlemi yapmanız gerekmez; kolayca ve anonim bir şekilde kontör yükleyebilirsiniz.

Kontörün yüklenmesi ne kadar zaman alıyor?

Tüm işlemler başarıyla tamamlandığında kontörün yüklenmesi yalnızca birkaç dakika alır. Ödemenin tamamlanmasının ardından, kontör numaraya ulaşır.

Kontörümün yüklenip yüklenmediğini nasıl öğrenebilirim?

Kontör yükleme işleminiz ve ödemeniz başarıyla tamamlandıktan sonra operatörünüzden bir bilgilendirme mesajı alırsınız. Eğer bu mesajı almadıysanız operatörünüzün bakiye kontrol hizmetlerinden faydalanarak kontörünüzün yüklenip yüklenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer kontör yükleme işlemi öncesinde Fonmoney'e üye olduysanız, hesabınızdan işlemlerinizin dökümüne ulaşabilirsiniz.

Alıcı, kendisine kontör gönderildiğinden nasıl haberdar oluyor?

Kontör alıcıya ulaştığında, alıcının kendi operatörü kontörün yüklendiğine dair bir bilgi mesajı yolluyor. Eğer kontörün yüklenip yüklenmediğinden emin değilseniz lütfen Müşteri Hizmetleri'mize başvurunuz. Müşteri Hizmetleri'miz size yardım etmek için hazır bekliyor olacak.

Ödeme başarıyla tamamlandığında ne olur?

Ödeme başarıyla tamamlandığında işleminizi takip edebileceğiniz bir işlem numarası verilir. Eğer yükleme başarıyla tamamlanmaz ise Fonmoney işlem başarıyla tamamlanıp, kontör alıcıya ulaşana dek işlemi otomatik olarak yineler. Konuyla ilgili Müşteri Hizmetleri'mize başvurabilirsiniz.

Kontörler geçerliğini kaybediyor mu?

Operatörden operatöre değişmekle birlikte yüklenen kontörler bir süre sonra geçerliğini yitirebilir. Bu konuda operatörünüzün kendi internet sayfasından bilgi almanızı öneririz.

Kontör yüklenmek istenen numara yanlış girilirse ne olur?

Kontör yükleme işlemi sırasında girilen numara kontör yüklenmek istenen esas numara yanlış girilirse ve kontör istenmeyen bir numaraya gönderilirse, maalesef işlem iptal edilememektedir. Bu sebeple işleminizden önce numarayı birkaç kez kontrol ettiğinizden emin olunuz.

Kontör alıcıya ulaşmazsa ne yapmalıyım?

Eğer numara yanlış girildiyse maalesef işlemi iptal edemiyoruz. Numarayı doğru girdiğinizden eminseniz ve yine de yükleme gerçekleşmiyor ise lütfen Müşteri Hizmetleri'ne ulaşın.

Kontör yükleme işlemi yapmadığım halde, banka hesabımdan para çekildiğini görüyorum. Sebebi nedir?

Bu durumun birkaç sebebi olabilir. Eğer daha önce bir kontör yükleme işlemi yaptıysanız ve ödeme işlemi sistemde oluşan bir aksama sebebiyle yükleme anında gerçekleşemediyse, daha önce yüklediğiniz kontörün ücreti daha sonra çekilmiş olabilir. Bu gibi durumlarda [email protected] e-posta adresinden teknik ekibimize ulaşabilirsiniz. Eğer daha önce kontör yükleme işlemi yaptıysanız, lütfen mesajınıza kontör yüklediğiniz numarayı da eklemeyi unutmayınız. Müşteri Hizmetleri'miz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

Fonmoney'de neden üye olmalıyım?

Fonmoney'de hesap açmak söz konusu hizmet kontör yükleme işlemleri ise tamamen isteğe bağlıdır. Fonmoney üyeliğinin avantajları şunlardır:

- Yapmış olduğunuz işlemlerin dökümüne her zaman ulaşabilir, işlemlerin ne durumda olduğunu her zaman kontrol edebilirsiniz.
- İşlem yaparken her seferinde bilgi formunu doldurmak zorunda kalmaz, hazır bulunan bilgileri kullanabilirsiniz.

Fonmoney üyeliği ücretli mi?

Fonmoney üyeliği ve hesap açmak tamamen ücretsizdir. Ziyaretiniz ve hesap açtığınız için teşekkür ederiz.

Üye işlemi tamamlandıktan sonra kişisel bilgilerimi değiştirmem mümkün mü?

Evet, üyelik işlemi sırasında vermiş olduğunuz bilgileri dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Fonmoney üyelik isminiz ve şifreniz ile birlikte giriş yapın ve HESABIM sekmesinden bilgilerinizi değiştirin. Değiştirdiğiniz bilgileri kaydetmeyi unutmayın.

Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Hiç problem değil! Hemen ana sayfamız www.fonmoney.net adresinde GİRİŞ sekmesine tıklayın ve "Şifremi unuttum" ifadesine tıklayın. E-posta adresinize şifrenizi yeniden oluşturabilmeniz için bir link gönderilecektir.

Fonmoney üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Fonmoney hesabınızı kapattığınız için çok üzgünüz. Sizin gibi bir müşterimizi kaybetmediğimizi umut ediyoruz.
Üyeliğinizi iptal etmek için [email protected] adresinden Müşteri Hizmetleri'mize ulaşabilirsiniz.

İşlem numaramı nerede bulabilirim?

İşlemlerinizin kayıt edilebilmesi için Fonmoney üyesi olabilirsiniz ve yapmış olduğunuz işlemlerin numaralarına ve kayıtlarına "Hesabım" bölümünden ulaşabilirsiniz. Eğer Fonmoney üyesi olmak istemiyorsanız, her işleminizden sonra işlem numaranızı kaydetmenizi tavsiye ederiz. Böylece herhangi bir sorunda işlem numaranız ile çözüme çok daha kolay ulaşabiliriz.

Kontör yükleme işlem numaramı unuttum, ne yapabilirim?

Eğer kontör yükleme işlem numarasını kaydetmediyseniz [email protected] adresine bir mesaj bırakınız. Eğer yükleme işlemini kredi kartı ile yaptıysanız mesajınızı ödemede kullandığınız kartın sahibinin ismini ve soyadı ile kredi kartı numarasının son 4 hanesini yazınız. Eğer yükleme işlemini kredi kartı ile gerçekleştirmediyseniz, direkt olarak yükleme yapmak istediğiniz numarayı kontrol etmemiz için bize yazabilirsiniz.

Daha önce yapmış olduğum kontör yükleme işlemlerimi nereden takip edebilirim?

Fonmoney üyesi olarak ve bir hesap açarak işlemlerinizi kayıt altına alabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra HESABIM sekmesinden "İşlemlerim" ibaresi altında, üyelik işleminizi gerçekleştirdikten sonra yapacağını yüklemeleri kayıt altına alabilir, böylece işlemlerinizin durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kontör yükleme işlemi iptal edilebilir mi?

Evet. Eğer ödeme işlemi henüz tamamlanmamış ise yükleme işlemi iptal edilebilir ve para iadesi yapılabilir. Eğer ödeme işlemi tamamlanmış ise ve işlem iptal edilemiyorsa, para iadesi işlemi ne yazık ki gerçekleştirilememektedir. Bu durumda Fonmoney alıcı telefonun operatörüne bildirimde bulunur ve kontörün yüklenmesi sağlanır. Kontör yüklenen hat ile kullanıcı telefon görüşmelerine devam edebilir, internet hizmetlerinden faydalanabilir.

Fonmoney'de yapacağım kontör yükleme işleminin ücretini hangi yöntemlerle ödeyebilirim?

Fonmoney'de yaptığınız kontör yükleme işleminin ücretini Visa veya MasterCard yani kredi kartı ile, banka kartınız ile (Maestro*), Paysafecard ile ve SOFORT Überweisung** ödeme yöntemlerini kullanarak ödeyebilirsiniz. *Şu anda yalnızca İngiltere bankalarına ait Maestro kartları kabul edilmektedir. **SOFORT Überweisung havale yöntemi Avusturya, Belçika, Almanya, İtalya, Hollanda ve İsviçre'den kullanılabilmektedir.

3D Secure Code nedir?

3D Secure Code, Visa ve MasterCard tarafından online alışveriş ödemelerinde üst düzey bir güvenlik tedbiri olmak üzere geliştirilmiş bir teknolojidir. 3D Secure Code kullanmak için, MasterCard veya Visa sahibi iseniz bankanızla görüşerek 3D Secure şifrenizi aktifleştirmek istediğinizi söyleyin. Bankanıza bağlı olarak bu kodu aktive edebilmek için birkaç talimatı yerine getirmeniz gerekmektedir. Bankanızdan, daha sonra değiştirebileceğiniz bir şifre edinirsiniz. Bazı durumlarda ise online alışveriş yapabilmeniz için bankanızdan mobil TAN numarası mesajı alırsınız.

CVV veya CVC kod nedir?

CVV ve CVC kodları kartınızın tanımlama ve kontrol numalarıdır. Her ikisi de 3 haneli bir sayıdır, kredi kartınızın arka yüzünde yer alır. Genellikle ilk üç haneli sayı CVV, ve ikinci üç haneli sayı CVC kodudur.

Yükleme sonrasında, kalan Paysafecard bakiyeme ne oluyor?

Paysafecard ile kontör yüklemeniz için ödeme yaptığınızda, kartınızda belli bir miktar bakiye kalabilir. Paysafecard değişik kodlar ile, kalan bakiyenizi kaybetmeden, alışveriş yapmanıza izin veriyor. Daha fazla bilgi için Paysafecard'ın kendi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere'den alınmış bir kredi kartıyla kontör yükleme işlemi yapmam mümkün mü?

Evet, mümkün. Fonmoney ile yapılan kontör yükleme işlemlerinde neredeyse dünyanın tüm kredi kartları kullanılabiliyor.

Polonya bankalarından alınmış kredi kartlarını kullanabiliyor muyuz?

Maalesef şu anda Fonmoney'de Polonya bankalarından alınmış kredi kartları ile işlem yapılamamaktadır.

"Numara doğrulanamadı" veya "Geçersiz numara" mesajları ne anlama geliyor?

"Numara doğrulanamadı" hata mesajı internet servisimizin geçici olarak çalışmadığını gösteriyor. Bu durumda biraz zaman geçtikten sonra tekrar denemenizi rica ediyoruz. "Numara geçersiz" hata mesajı ise Fonmoney’in şu anda yükleme yapılan operatörü desteklemediğini veya numaranın yanlış girildiğini veya numaraya kontör yüklenemeyeceğini gösteriyor. Daha fazla bilgi almak için Müşteri Hizmetlerimiz'e ulaşabilirsiniz.

PAYMENT REVIEW ne anlama geliyor? Şimdi ne yapmalıyım?

Eğer hesabınızda işlem statüsü olarak "payment review" ibaresini görüyorsanız, bu ödeme işleminiz sırasında bir aksaklık oluştuğu anlamına geliyor. Bu durumda [email protected] e-posta adresinden bize ulaşmanızı rica ederiz. Mesajınıza işlem numaranızı veya yüklemek istediğiniz numarayı yazmayı unutmayınız. Müşteri Hizmetleri'miz size mümkün olan en kısa sürede çözüm sunacaktır.

Fonmoney hakkında müşteriler tarafından yapılmış yorumlara nereden ulaşabiirim?

Fonmoney, müşteri görüşleri için tarafsız bir platform olan Trustpilot'ı kullanmaktadır. Eğer siz de kontör yükleme veya para transferi ürünlerimizi kullanıyorsanız, görüş, yorum ve fikirlerinizi Trustpilot üzerinden bize iletebilirsiniz.

Bilgilerim Fonmoney'de güvende mi?

Evet, Fonmoney SSL sertifikalı bir web sitesidir ve bu sertifika bilgilerinizin üçüncü kişilerden korunacağına dair uluslararası bir garantidir.

Kişisel bilgilerime ne oluyor?

Fonmoney kişisel bilgilerinizi büyük bir hassasiyetle korur. Bu bilgiler yalnızca işlemlerinizi gerçekleştirirken kullanılır. Daha fazla bilgiyi Veri Gizliliği Beyanı'mızda bulabilirsiniz.

Veri Gizliliği Beyanı'nı nerede bulabilirim?

Fonmoney'nin veri gizliliği beyanını web sitesinde Gizlilik Politikası sekmesinde bulabilirsiniz.