PARA TRANSFERİ - SIKÇA SORULAN SORULAR

Fonmoney ile para transferi yapmak ne kadar güvenli?

Fonmoney FCA* sertifikalıdır ve tüm işlemler FCA tarafından kontrol edilir, bu şekilde bankalar statüsünde güvenlik sağlanır. Hem transfer sırasında gerekli olan kimlik doğrulama işlemi sırasında vermiş olduğunuz bilgiler, hem de transferini yaptığınız para miktarının güvenliği için Fonmoney %100 güvence verir.

Hangi ülkelere Fonmoney ile para transferi yapılabiliyor?

Ana sayfamızda Fonmoney'nin para transferi hizmeti verdiği ülkeleri aktüel haliyle görebilirsiniz.

Hangi ülkelerden Fonmoney ile para transferi yapılabiliyor?

Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, İsviçre veya Meksika'da yaşıyorsanız Fonmoney ile paranızı güvenli ve hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Fonmoney transfer hizmeti Lihtenştayn, İzlanda ve Norveç'te

Fonmoney ile para gönderimi nakit olarak yapılabilir mi?

Maalesef nakit para gönderimi hizmeti sunmamaktayız. Fonmoney ile EUR hesaplarınızdan Türkiye'deki herhangi bir TL hesabına para gönderebilirsiniz.

Fonmoney ile yapılan para transferini alıcı nakit olarak alabilir mi?

Bazı ülkelerde bu seçenek mümkündür. Ana sayfamızdan para transferi yapmak istediğiniz ülkeye tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Fonmoney bir banka mı?

Fonmoney bir banka değildir fakat bir banka kadar güvenilirdir. 722528 lisans numarası ile FCA tarafından sürekli denetlenen, güvenliği ve güvenilirliği sağlanan Fonmoney, hem transferini yaptığınız paranın hem de transfer sırasında vereceğiniz bilgilerinizin güvenliğinden bizzat sorumludur.

Fonmoney ile nasıl para transferi yapabilirim?

Fonmoney ile nasıl para transferi yapabileceğinizi adım adım anlatalım:

1. Göndermek istediğiniz miktarı seçiniz.
2. Alıcı kişinin IBAN numarasını ve banka veya kredi kartında geçtiği şekliyle alıcının adını tam olarak yazınız.
3. Üyelik bilgilerinizi kullanarak giriş yapınız.
4. Göndermek istediğiniz miktara bağlı olarak kişisel bilgilerinizin doğrulamasını yapmanız gerekebilir.
5. Para transferi işleminizi kredi kartı veya SOFORT Überweisung kullanarak gerçekleştirin. Bu ödeme seçeneklerine alternatif olarak, eğer kredi kartı kullanmıyorsanız ve ülkenizde Sofort Überweisung hizmetinden faydalanamıyorsanız, kendi bankanızdan para transferini Fonmoney havuz hesabına gerçekleştirebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz para havuz hesabımıza ulaştıktan sonra vermiş olduğumuz talimat doğrultusunda paranız Türkiye'deki alıcıya doğru yola çıkar.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra Fonmoney sizi işlemin her safhasında (paranın sizden çıkıp Fonmoney'e ulaşması, Fonmoney'den alıcıya doğru yola çıkması, göndermiş olduğunuz paranın alıcıya ulaşması vb.) bilgilendirecektir.

Fonmoney ile bir banka hesabına nasıl para transferi yapabilirim?

Fonmoney ile birçok ülkede banka hesaplarına para transferi yapabilirsiniz. Para transferi yapmak istediğiniz banka hesabının IBAN numarasını ve alıcının adını soyadını banka hesabında kullanıldığı yani eşleşecek şekilde girin. Fonmoney yasal olarak kimlik tespiti yapmakla yükümlüdür, bu yüzden gönderenin kimlik bilgilerinin pasaport ya da benzeri bir kimliğin, ve adres bilgilerinin bir fatura kopyası yoluyla onaylanması gerekmektedir. Bu işlemin yalnızca bir kez yapılması gerekmektedir. İlk seferden sonraki transferlerde böyle bir işleme ihtiyaç duyulmayacaktır ve bu bilgiler uluslararası standartlarda korunur, güvenliği sağlanır.

Para transferinin tamamlanması ne kadar zaman alıyor?

Genel olarak Fonmoney ile yapılan para transferi işlemi sonrasında gönderilen miktar 1-2 iş günü içinde alıcıya ulaşır. Gönderenin ve alıcının bulunduğu ülkelerde bankaların resmi tatilde olup olmadıkları ve bankaların çalışma saatleri dışında kalan hafta sonlarının göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Transferlerin resmi tatiller sırasında veya hafta sonu yapılması halinde, transfer ilk iş gününde işleme alınır.

Fonmoney ile yapılan para transferlerinde ne kadar hizmet ücreti ödenmektedir?

Fonmoney'nin amacı müşterilerine en iyi ücretleri ve en iyi kur ücretlerini sunmaktır. Fonmoney ile yapılan para gönderimlerinde, bankalar arası yapacağınız havalelerde ödemeniz gereken masraflardan %80'e kadar tasarruf edebilirsiniz.
Fonmoney'de gizli ücretlendirmeler yoktur! Transferini yapmak istediğiniz miktarı girdiğinizde hem alıcıya ulaşacak miktarı, hem de ödeme ücretini görebilirsiniz.

Neden Fonmoney'de hizmet ücretleri bankalara göre bu kadar düşük?

Fonmoney'nin müşteri portföyünde yurt dışında yaşayan göçmenlerin yanı sıra uluslararası ticaret yapan kişi ve kurumlar bulunmaktadır. Fonmoney müşterilerine hem özel hem de iş hayatlarında para transferi yaparken bankaların hizmet bedelleriyle karşılaştırıldığında %90'e varan tasarruf imkanı sunar. Böylece Fonmoney kullanıcıları sevdiklerine veya ticaret yaptıkları kişilere anında ve güvenle para transferi yapma imkanı bulurlar.
Para transferi ücretlerinin bankalara göre %90 daha ucuz olmasını sağlayan etkenlerden biri de Fonmoney'nin yalnızca online hizmet veriyor oluşudur.

Fonmoney'i hangi bankalar destekliyor?

Fonmoney ile her bankaya transfer yapılabilmektedir. Euro hesaplarından gönderilen miktar, alıcının herhangi bir bankada bulunan banka hesabına alıcı ülkenin para biriminde iletilir (Örnek: Almanya'dan gönderilen Euro miktarı Türkiye'ye TL olarak ulaşır).

Fonmoney ile her an para transferi yapmak mümkün mü?

Fonmoney, online para transfer hizmetini 7 gün 24 saat kullanabilir, yurt dışına para transferi yapabilirsiniz. Normalde göndermiş olduğunuz miktar 1-2 iş günü içinde alıcıya ulaşır ancak gönderen ve alıcı kişilerin bulunduğu ülkelerde resmi tatil olup olmadığı veya hafta sonunda banka işlemlerinin bir sonraki iş gününe aktarıldığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Para transferine başladığım anda geçerli olan döviz kurunu nereden öğrenebilirim?

Aktüel döviz kurunu her zaman sitemizden kontrol edebilirsiniz. Önce para transferi yapmak istediğiniz ülkeyi seçin ve ardından PARA TRANSFERİ işlem seçimini yapın. Bu sayfada aktüel döviz kurunu bulabilirsiniz.

Fonmoney ile yapacağım para transferini hangi ödeme seçenekleri ile gerçekleştirebilirim?

Fonmoney ile para transferi yaparken üç farklı ödeme seçeneğinden faydalanabilirsiniz:

-Kredi kartı ile para transferi (Visa, MasterCard veya Maestro*)
-SOFORT Banking ile para transferi (Belçika, Almanya, Hollanda, Avusturya ve Polonya bankaları müşterilerine Sofort Banking hizmeti sunmaktadır).
- Kredi kartı kullanmak istemiyor veya Sofort Banking hizmetinden faydalanamıyorsanız, banka hesabınızdan Fonmoney havuz hesabına, Türkiye'deki alıcıya ulaştırılması için para transferi yapabilirsiniz.
*Maestro kartınızı kullanıp kullanamayacağınız kartı veren bankaya bağlı olarak değişmektedir.

Fonmoney ile kredi kartı olmadan bir banka hesabına para transferi yapabilir miyim?

Fonmoney'de kredi kartı olmadan da para transferi yapabilirsiniz. Fonmoney ile banka hesabınızdan yurt dışındaki bir başka banka hesabına para transferi yapmak mümkün. Bu işlem için SOFORT Banking ödeme seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu ödeme seçeneği için online bankacılık kullanıcısı olmanız gerekmektedir. SOFORT Banking hizmetinin sunulduğu ülkelerde, kendi bankasında online bankacılık müşterisi olan herkes Fonmoney'de para transferi yaparken bu hizmetten faydalanabilir. Eğer SOFORT Banking hizmetinden faydalanamıyorsanız, alıcıya ulaştırmak istediğiniz miktarı Fonmoney havuz hesabına gönderin. Paranız havuz hesaba ulaştığında verilmiş olan talimatla birlikte direkt olarak alıcının hesabına ulaştırılır.

Para transfer işleminin ödemesini banka havalesi ile nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödeme seçenekleri arasından banka havalesini tercih ettiyseniz, paranız, alıcıya ulaştırılmak üzere öncelikle Fonmoney havuz hesabına iletilir. Havalesini yapmış olduğunuz miktar Fonmoney havuz hesabına ulaştıktan sonra alıcıya doğru yola çıkar.
Bu ödeme seçeneğinden faydalanmak için ödeme sayfasında seçiminizi yapın. Bu seçimin ardından ekranda para transferi işleminizin detaylarını, Fonmoney havuz hesabının banka bilgilerini ve Fonmoney'nin size özel hazırladığı Fonmoney Referans Numarası'nı göreceksiniz. Şimdi yapmanız gereken tek şey, alıcıya ulaşmasını istediğiniz miktarı Fonmoney havuz hesabına, size verilen Fonmoney banka bilgilerini kullanarak göndermek. Fonmoney havuz hesabına paranızı gönderirken Referans Numarasını yazmayı unutmayın. Bu numaradan faydalanarak paranızın güvenle alıcıya ulaşmasını sağlayacağız.
Bize göndermiş olduğunuz miktar havuz hesaba ulaşır ulaşmaz, alıcıya doğru yola çıkar. Para transfer işleminizle ilgili detaylar email ile tarafınıza iletilecektir.

Ödeme seçeneği olarak banka havalesini tercih etmek istiyorum. Fonmoney Referans Numarası nedir?

Ödeme seçeneği olarak Banka Havalesi'ni tercih etmenizin ardından Fonmoney'den bir email alırsınız. Bu emailde size Fonmoney'nin havuz hesap bilgileri iletilir. Bunun yanı sıra Fonmoney Referans Numarası'nı de emailde bulabilirsiniz. Bu numara FON-1234567810 şeklinde gözükmektedir. Fonmoney hesabına alıcıya ulaştırmak istediğiniz miktarı havale ederken bu numarayı referans numarası olarak kullanmanız çok önemlidir. Bu numara sayesinde alıcının bilgilerine ulaşırız.

Referans Numarası'nı kaybettiysem ne yapmalıyım?

Bu durumda lütfen bizimle iletişime geçin. Müşteri Hizmetleri'miz para transferi işlemi sırasında vermiş olduğunuz alıcı bilgilerini kontrol ederek size yeni bir referans numarası yollayacaktır.

Ödeme seçeneği olarak banka havalesini tercih ettim. Alıcıya ulaştırmak istediğim miktarı kaç gün içinde Fonmoney havuz hesabına ulaştırmalıyım?

Fonmoney, alıcıya dair vermiş olduğunuz bilgileri yalnızca 3 gün boyunca saklı tutar. Eğer banka havalesi yapmanız daha uzun sürecekse, işleminizi 3. günün ardından tekrarlamanız gerekir.

Fonmoney havuz hesabına para gönderirken hangi masraflar oluşmaktadır?

Avrupa sınırları içerisinde EUR hesaplarınızdan SEPA sistemini kullanarak Fonmoney havuz hesabına, alıcıya ulaştırmak istediğiniz miktarı ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz.

3D Secure şifresi nedir?

3D Secure Code, Visa ve MasterCard tarafından online alışveriş ödemelerinde üst düzey bir güvenlik tedbiri olmak üzere geliştirilmiş bir teknolojidir.

3D Secure Code kullanmak için, MasterCard veya Visa sahibi iseniz bankanızla görüşerek 3D Secure şifrenizi aktifleştirmek istediğinizi söyleyin. Bankanıza bağlı olarak bu kodu aktive edebilmek için birkaç talimatı yerine getirmeniz gerekmektedir. Bankanızdan, daha sonra değiştirebileceğiniz bir şifre edinirsiniz. Bazı durumlarda ise online alışveriş yapabilmeniz için bankanızdan mobil TAN numarası mesajı alırsınız.

CVV veya CVC kod nedir?

CVV ve CVC kodları kartınızın tanımlama ve kontrol numalarıdır. Her ikisi de 3 haneli bir sayıdır, kredi kartınızın arka yüzünde yer alır. Genellikle ilk üç haneli sayı CVV, ve ikinci üç haneli sayı CVC kodudur.

Kişisel bilgilerim güvende mi?

Paranızın ve kişisel bilgilerinizin güvenliği işimizin en önemli parçasını oluşturuyor. Kişisel bilgilerinizin korunmasında uluslararası şartları yerine getirmiş bulunuyoruz. İnternet sitemiz SSL sertifikasına sahiptir. Bu sertifikaya sahip internet sitelerinde kişisel bilgilerinizin üçüncü kişilerle paylaşılmayacağından emin olabilirsiniz. Veri gizliliği hakkında daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikamız bölümünü okuyabilirsiniz.

Üye olurken verdiğim kişisel bilgilerime ne oluyor?

Fonmoney, verdiğiniz kişisel bilgilerin güvenliği konusunda son derece hassas çalışır. Konu hakkında daha fazla bilgiyi Veri Gizliliği Beyanı'mızı okuyarak edinebilirsiniz.

Para transferi işleminin gerçekleştiğinden nasıl haberdar olacağım?

Fonmoney para transferini gerçekleştirdiği anda size bir e-posta gönderilir. Aynı zamanda Fonmoney üyeliğinizi kullanarak HESABIM bölümündeki "İşlemlerim" kısmından da transfer işleminizin statüsünü takip edebilirsiniz.

Fonmoney'de ödeme talimatı vermek mümkün mü?

Ne yazık ki, şu anda böyle bir hizmet sunamıyoruz.

Para transferinde herhangi bir limit söz konusu mu?

Transfer limitleri alıcı ülkeye ve bankalara göre değişmektedir.

Para transferi yapmak için nasıl Fonmoney üyesi olabilirim?

www.fonmoney.net adresini ziyaret ederek ÜYE OL sekmesine tıklayın. Facebook hesabınızla kolayca üyelik alabileceğiniz gibi form doldurarak ve e-mail adresi ve şifre ile üye olabilirsiniz. Para transferi için adres ve/veya kimlik bilgileriniz ile üye olmanız gerekmektedir. Üyelik için vermiş olduğunuz bilgilerin bu belgelerde yer aldığı şekilde ve bu belgelere uygun olması gerekmektedir.

Üyelik formunu doldururken gerçek ismimi vermek zorunda mıyım?

Para transferi yapacak müşterilerimizin üyelik formu doldururken isim ve soyadlarını kimliklerinde yazdığı şekliyle yazmalarını önemle rica ederiz. Üye isim ve soyadlarının kimlik bilgileriyle birebir uyuşması gerekmektedir. Para transferi işlemleri için yapılan üyelik işlemlerinde yalnızca kimlikte geçtiği şekliyle isim soyad girilmelidir.

Kimlik bilgi ve belgelerimin doğrulanmasına neden ihtiyacım var? Doğrulama ne kadar zaman alıyor?

Fonmoney FCA tarafından kontrol edilir ve bu sebeple uluslararası ve en yüksek düzeyde güvenlik önlemleri alınmıştır. Uluslararası bankacılık güvenliği kuralları sebebiyle para transferlerinde tüm tarafların güvenliğini sağlamak amacıyla bazı kişisel bilgilerin kontrol edilmesiyle yükümlüyüz. Bu kontroller aşağıdaki olasılıklara göre değişkenlik göstermektedir:

- Alıcı veya ülkeye bağlı olarak değişen bazı kurallar
- Para transferi belli bir limitin üstündeyse
- Çok sık para transferi yapılması halinde

Para transferinizi gerçekleştirebilmek için adresinizi ve kimliğinizi kontrol etmemiz gerekmektedir. Bu sebeple sizden bir defaya mahsus yüksek çözünürlüklü bir kimlik kopyasının fotoğraflı yüzünü yüklemenizi rica ediyoruz. Bu kimlik sürücü belgesi veya pasaport olabilir.

Yükleme tamamlandığında, kontrol birkaç dakika içinde gerçekleşir ve Fonmoney tarafından bir onay mesajı gönderilir. Para transferi yapmaya başlayabilirsiniz!

Fonmoney'de her işlemde kimlik onayı yapmak zorunda mıyım?

Kimlik onay işlemi transferini yaptığınız miktara bağlı olarak tarafınızdan talep edilir. Eğer kimlik onay işlemi gerektiren bir meblağ transfer ediyorsanız, kimlik onay işlemi yalnızca bir defaya mahsus yapılacaktır. Bazı istisna durumlarında birden fazla kez kimlik onay işlemi yapılması gerekebilmektedir.

Fonmoney ile para transferi yapmak için hangi belgelere ihtiyacım var?

Fonmoney'nin güvenliği uluslararası düzeyde sağlanmış sistemiyle para transferi yapmaya hazır mısınız? Biz hazırız! Yalnızca sizi biraz daha yakından tanımaya ve işleminiz için FCA'in belirlediği güvenlik şartlarını yerine getirmeye ihtiyacımız var. Bu sebeple aşağıdaki belgeleri sizin güvenliğiniz ve bizim güvenliğimiz için kontrol etmek durumundayız:

Para transferi işlemleri için üyelik işlemi yaparken ad ve soyad, doğum tarihi kimliğinizde yazdığı şekilde girilmelidir. Adres bilgileriniz güncel olmalıdır.

Eğer belli bir miktardan fazla para gönderimi yapılacaksa, üyelik ve kimlik doğrulama işlemi hem adres bilgileriyle, hem kimlik bilgileriyle, hem de bir sosyal medya hesabı ve selfie ile yapılmaktadır. Bazı durumlarda bir faturanızın kopyası adres doğrulama için talep edilebilir.

Gerekli belgeleri sisteme nasıl yükleyebilirim?

Para transferi işlemine başladığınızda görebileceğiniz gibi Fonmoney oldukça kolay bir kullanım sunar ve işlemleriniz adım adım ilerleyecek şekilde gerçekleştirilir. Transferini yapmak istediğiniz miktara göre sırası geldiğinde sizden belgeleri yüklemeniz talep edilir. Belgelerinizi okunaklı olabilmesi için belirtilen çözünürlükte yüklemenizi rica ederiz. Bu belgeler kartınızdan işlem yapmak isteyen kişinin siz olduğunu ve üçücü bir şahıs olmadığını teyit etmemiz açısından önem taşımaktadır.

Yüklenen belgelerin özel bir formatta mı olması gerekiyor?

Kimlik onayının en hızlı şekilde gerçekleşebilmesi için yüklenen belgelerin PNG, JPG veya PDF formatında ve en az 800px (piksel) büyüklüğünde olması gerekmektedir. Belgelerin 10 MB'tan küçük olması gerekmektedir.

Yüklenen belgelerin okunaklı olmasını rica ederiz.

Kimlik onayı için hangi adresi vermeliyim?

Para transferi için güvenlik amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi kontrol etmemiz gerekmektir. Bu bilgiler arasında adres bilgileriniz de yer alıyor. Kimlik onayı sırasında esas ikamet ettiğiniz adresi girmenizi rica ederiz.

Kimlik onayı belgelerimi yükledikten sonra transferin başlaması ne kadar sürer?

Kimlik onay işlemleri partnerimiz Hooyu ile yalnızca 10 dakika sürmektedir. Kimlik onay işlemine başladığınızda pasaportunuz, kimliğiniz veya ehliyetinizden PNG, JPEG veya PDF formatlarında, okunur şekilde çekilmiş bir görüntüsünü hazır bulundurunuz. Kimliğinizin fotoğrafının okunur olması önemlidir.

Partnerimiz Hooyu'yu kullanarak kimliğinizin fotoğrafını yükleyiniz. Kimliğinizin fotoğrafını direkt olarak cep telefonunuzdan yükleyebilirsiniz.

Belgelerimi yükleyemiyorsam veya kimlik onayı otomatik olarak gerçekleşmiyor ise ne yapmalıyım?

Yükleme sırasında sorunla karşılaşmanız halinde veya kimlik onayınızın otomatik olarak gerçekleşmemesi durumunda, belgelerinizi direkt olarak [email protected] e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri'mize ulaştırabilirsiniz. Ekibimiz kimlik onayını gerçekleştirdikten sonra tarafınıza bir onay e-postası gönderilir ve böylelikle para transferi yapabilirsiniz.

Bir Euro hesabına para transferi yapabilir miyim?

Evet, eğer para birimi olarak Euro kullanılan bir ülkeye para transferi yapıyorsanız, Euro hesabına para transferi yapabilirsiniz.

IBAN numarasını yanlış yazarsam ne olur?

Eğer IBAN numarasını yanlış girdiğinizi ödeme işleminden sonra fark ederseniz EN KISA SÜREDE [email protected] adresinden bize durumu bildiriniz. Böyle bir hatayı fark ettiğinizde bize mümkün olan en kısa sürede ulaşmanız gerekmektedir. Böylelikle paranızın üçüncü bir kişiye transfer edilmesine engel olabiliriz. Herhangi bir soruda bize danışabilirsiniz.

Daha önce yapmış olduğum bir para transferi işlemini, kimlik onay işlemlerini tekrar etmeden yeniden gerçekleştirmem mümkün mü?

Evet. Bunun için Fonmoney'de bir hesabınız olması gerekmektedir. Hesabınızı ücretsiz olarak açabilirsiniz. İşlemleriniz hesabınızı açtıktan sonra kaydedilmeye başlar. Kayıtlı işlemlerinize "İşlemlerim" bölümünden ulaşabilir ve "Yeniden Gönder" ibaresini tıklayarak, direkt olarak ödeme sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu yöntemle aynı alıcıya, aynı miktarda parayı kolayca transfer etmeniz mümkündür. Ödeme işlemi tamamlandığında para transferi işleminiz başlar ve mümkün olan en kısa zamanda alıcıya ulaşır.

Para transferi yapmak için cep telefonuna ihtiyacım var mı?

Hayır. Fonmoney ile para transferi yapmak için cep telefonu ve tablete ihtiyacınız yoktur. Elbette bu cihazlarla da para transferi yapılabilmektedir. Sitemiz mobil cihazlara uygun olarak tasarlanmıştır.

Cep telefonu veya tablet kullanarak para transferi yapabilir miyim?

Evet, Fonmoney ile cep telefonu ve tablet kullanarak para transferi yapılabilir. Web sitemiz mobil cihazlar için optime edilmiştir. Böylelikle para transferlerinizi cep telefonu ve tablet kullanarak da çok hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem numaramı nerede bulabilirim? İşlem numaramı unutursam ne yapmalıyım?

İşlemlerinizin kayıt edilebilmesi için Fonmoney üyesi olabilirsiniz ve yapmış olduğunuz işlemlerin numaralarına ve kayıtlarına "Hesabım" bölümünden ulaşabilirsiniz. Eğer Fonmoney üyesi olmak istemiyorsanız, her işleminizden sonra işlem numaranızı kaydetmenizi tavsiye ederiz. Böylece herhangi bir sorunda işlem numaranız ile çözüme çok daha kolay ulaşabiliriz.

İşlem numaramı kaydetmeyi unuttuysanız [email protected] adresinden bize yazın. Mesajınıza lütfen, kimliğinizde yazılı olduğu şekliyle isim ve soyisminizi veya işlemi kredi kartıyla yaptıysanız kredi kartınızın son 4 hanesini işleminizi kontrol edebilmemiz için yazınız. Mesajınıza alıcının IBAN numarasını da ekleyebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında sorununuzu daha hızlı bir şekilde çözebiliriz.

Para transferi işlemimin durumunu nasıl kontrol edebilirim?

Para transferi yapmak için Fonmoney'de bir hesabınız olması gerekmektedir. Para transferini yaptıktan sonra e-mailiniz ve şifreniz ile Fonmoney Üye Girişi yaptığınızda HESABIM sekmesinden İŞLEMLERİM bölümüne ulaşabilirsiniz. Burada üyeliğinizden itibaren yaptığınız tüm işlemlerin listesini bulabilirsiniz.

Para transferim neden reddedildi?

Para transferinizin reddedilmiş olmasının farklı sebepleri olabilir. Bu gibi durumlarda [email protected] adresinden e-posta yoluyla Müşteri Hizmetleri'mize ulaşabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacım olduğunda kime danışabilirim?

Para transferi işlemleriniz konusunda oluşabilecek herhangi bir soruda [email protected] adresinden size zevkle yardımcı olacak Müşteri Hizmetleri'mize ulaşabilirsiniz.

HooYu nedir?

HooYu, kimlik doğrulama işleminin en güvenli ve hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlayan bir sistemdir.

Ayrıntılı bilgiyi HooYu tanıtım yazımızdan alabilirsiniz.

IBAN nedir?

IBAN "International Bank Account Number" yani Uluslararası Banka Hesabı Numarası'nın kısaltmasıdır. Bu uzun numara, banka hesabının hangi ülkede olduğunu, hangi bankaya ve kime ait olduğunu gösterir.

Fonmoney ile para transferi yapmak SEPA transferlerine göre neden daha avantajlıdır?

SEPA para transferlerinde yalnızca Euro transferi yapılabilmektedir. Eğer alıcı kişi para birimi olarak Euro kullanmayan bir ülkede yaşıyorsa alıcı kişinin Euro hesabı bulunması gerekmektedir ve transfer edilen para Euro'dan kullanılan para birimine çevrilirken kur farkından etkilenecektir. Para birimi Euro olan ülkelerden Türkiye'ye SEPA havalesi gerçekleştirilememektedir. Bu nedenle Fonmoney, bankalar üzerinden yapılan para transferlerde kesilen ücretler göz önünde bulundurulduğunda çok daha uygun, cebinizi asla yakmayan ve güvenilir bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. - Fonmoney ile Euro hesabınızdan başka para birimlerinde kolayca transfer yapabilirsiniz. Göndermek istediğiniz miktarı Euro olarak girdiğinizde, sistemimiz otomatik olarak alıcının örneğin kaç Türk Lirası alacağını anında hesaplar. Direkt olarak kendi Euro hesabınızdan, Türkiye'deki bir Türk Lirası hesabına para gönderebilirsiniz.

- Fonmoney her zaman en iyi kuru sunar. Kur farkından dolayı para kaybetmezsiniz.

- Göndermiş olduğunuz miktar en geç 2 iş gününde alıcıya ulaşır.

- Gönderim ücretleri cüzi miktarlardadır. Banka havale ücretlerinden %80 tasarruf edebilirsiniz.

SEPA ne anlama gelmektedir?

SEPA (Single Euro Payments Area) Euro (Avro) ödeme işlemlerinin gerçekleştirildiği alan anlamına gelmektedir. Para birimi olarak Euro'nun kullanıldığı ülkelerde, ülkeler arasında Euro transferini kolaylaştırmak için yapılmış bir düzenlemedir.

Hangi ülkeler SEPA sınırları içinde yer alıyor?

- Para birimi olarak Euro kullanan Avrupa Birliği üye ülkeleri: Avusturya, Belçika, Güney Kıbrıs, Finlandiye, Estonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya.

-Para birimi Euro kullanmayan Avrupa Birliği üye ülkeleri: Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Danimarka, İngiltere, Romanya, İsveç, Macaristan.

-Avrupa Ekonomik Alanı (EWR) içinde kalan İsviçre, İzlanda, Liechtenstein, Monako, Norveç, San Marino.

Fonmoney üyeliğinin avantajları nelerdir?

Fonmoney'de hesap açmanın avantajları şunlardır:

- Her ay ürünlerimiz ve promosyonlarımız hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

- İstediğiniz her an yapmış olduğunuz işlemleri kontrol edebilirsiniz.

- Daha önce yapmış olduğunuz bir işlemi, başka hiçbir işlem yapmadan, form doldurmadan, tek adımda tekrarlayabilir, daha önce transferini yaptığınız miktarı tekrar aynı hesaba gönderebilirsiniz.

Fonmoney üyeliği için herhangi bir ödeme yapmam gerekiyor mu?

Hayır, üyelik işlemleri tamamen ücretsizdir.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra üyelik bilgilerimi değiştirmem mümkün mü?

Evet. Dilediğiniz her an üyelik bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. "Hesabım" bölümünden hesabınıza ulaştıktan sonra "Bilgileri Değiştir" ifadesine tıklayarak üyelik bilgilerinizi değiştirebilir, yaptığınız değişiklikleri kaydederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Şifremi unuttum, nasıl geri alabilirim?

ÜYE GİRİŞİ ifadesine tıkladığınızda ŞİFREMİ UNUTTUM ifadesinin olduğu sayfaya ulaşacaksınız. Şifremi Unuttum ifadesine tıkladıktan e-posta adresinize şifrenizi yeniden oluşturabilmeniz için bir link gönderilir. Bu linke tıklayarak şifrenizi yeniden oluşturabileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz.

Fonmoney üyelik hesabımı nasıl kapatabilirim?

Fonmoney üyelik hesabınızı kapattığınız için çok üzgünüz, umuyoruz sizi müşterimiz olarak tekrar aramızda görebiliriz. Üyelik hesabınızı kapatmak için [email protected] adresinden Müşteri Hizmetleri'mize ulaşabilirsiniz.

Veri Gizliliği Beyanı'nı nerede bulabilirim?

Kişisel bilgilerinizin ve diğer verilerinizin güvenliği bizim için her şeyden önce geliyor. Bu konuda neler yaptığımızı ayrıntılarıyla Gizlilik Politikamız bölümünden okuyabilirsiniz.