Fonmoney -

Türkiye tatili hazırlıkları için 5 öneri

Türkiye tatiline doğru adım adım yaklaşıyoruz. Tatil öncesinde, tatilinizin kusursuz geçmesi için yapabileceğiniz 5 ön hazırlık şöyle:

Pasaportları şimdiden kontrol edin

Pasaportlarınızın son kullanma tarihlerini şimdiden kontrol edin. Son kullanma tarihi yakın zamanda olan pasaportlarınızı yenilemek için son dakikaya kadar beklemeyin. Malum tatil zamanı, pasaportunuzun hazırlanması uzun zaman alabilir. Eğer bebekle seyahat edecekseniz, bebeğiniz için de pasaport çıkartmayı unutmayın.

Arabayla yola çıkacaklar bu listeyi kontrol etmeli

Yola çıkmadan önce trafik hukuku sigortanızı yaptırdığınızdan ve sigorta kartınızın yanınızda olduğundan emin olun. Teknik kontrollerinizi yapıtrıdığınız mı? Bagaj ve çantaların tümü yanınızda mı? Seyahat eczanesi ve sargı kutusunu, güneş koruma kremlerinizi yanınıza almayı unutmayın. Güzergahınızı önceden belirleyin. Ehliyet ve araba ruhsatı gibi belgelerin arabanızda olduğundan emin olun. Vinyet almayı unutmayın.

Sevdiklerinize minik hediyeler seçin

Yurt dışında yaşayanların Türkiye’ye hiç eli boş gittiği görülmemiştir, bu yüzden sevdikleriniz için minik hediyeler seçmek Türkiye tatili hazırlıklarının olmazsa olmazlarındandır.

Yeni keşifler için araştırma yapın

Yurt dışında yaşayan bizler Türkiye tatillerimizi genellikle ailemiz ile birlikte geçiriyoruz ama Türkiye’nin hala görmediğimiz muhteşem güzelliklerinden birini keşif de yaz tatilinin bir parçası olabilir. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın internet sitesinden bu keşif için bilgi edinebilirsiniz.

Kontör yükleyin

Yurt dışında yaşayanların başına gelen en sevimsiz sürprizlerden birisi de 6 ay boyunca kontör yüklenmeyen ve Türkiye’de kullanılan faturasız hatların kapanmış olması. Eğer hattınızın kapanmadığından eminseniz, Fonmoney ile kontör yükleyerek faturasız hattınızı Türkiye’ye adım attığınız ilk andan itibaren sevdiklerinize ulaşmak için kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Fonmoney ile numaranıza kontör göndermek için yapmanız gereken tek şey Fonmoney kontör yükleme servisini ziyaret ederek kontör yükleme işlemi yapmak istediğiniz numarayı girmek. Daha sonra 20, 30 ve 50 TL yükleme seçeneklerinden birini seçerek işleminize devam edin. Ödeme ekranında da görebileceğiniz gibi Fonmoney kredi kartı ve Sofort Überweisung ile banka kartı ile ödeme seçeneklerinin yanı sıra Paysafecard ile de ödeme seçeneği sunar. Paysafecard ile ödeme yapmak için önce Paysafecard üyesi olmanız gerekiyor. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra satın aldığınız Paysafecard’ın üzerindeki numarayı girin ve ödemeyi gerçekleştirin. Hepsi bu kadar! Yalnızca 3 adımda kontör sevdiklerinizin cebinde! Eğer teknik bir problemle karşılaşırsanız 7/24 [email protected] adresinden Türkçe, Almanca, İngilizce ve 20 farklı dilde hizmet veren teknik ekibimize ulaşabilirsiniz.

Turkcell faturasız hatlara kontör yüklemek için tıklayın. 

Vodafone faturasız hatlara kontör yüklemek için tıklayın. 

Avea/Turk Telekom faturasız hatlara kontör yüklemek için tıklayın. 

Finansal hizmet Mi Envío Entidad de Pago, S.L., bir Transpaygo Limited yan kuruluşu, tarafından sağlanmaktadır. kayıtlı ofisi Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1. kat (08003 - Barselona) adresindedir. Mi Envío, İspanya Merkez Bankası'nda 6926 referans numarası ile kayıtlı bir yetkili finans kurumu.

Teknik servis, Alser Strasse'de bulunan Fonmoney GmbH tarafından sağlanmaktadır. 21/6, 1080 Viyana, Avusturya.