Fonmoney -

Bir alışveriş sitesinin güvenli olduğunu nasıl anlarım?

 

⇒ Fonmoney'den yeni "Türkiye'ye para transferi" hizmeti 

⇒ Almanya'dan Türkiye'ye para göndermek için şimdi tıklayın! 

 

 

Fonmoney güvenli mi? Fonmoney müşterilerinin deneyimleri nelerdir? Fonmoney ile kontör alışverişi yapmalı mıyım? Fonmoney hakkında şikayet olduğunda nereye başvurabilirim? Bana yardımcı olurlar mı? Ve bunun gibi sorularınızın olması çok doğal. Hiçbirimiz internet alışverişi sırasında dolandırılmak istemeyiz.  Fonmoney olarak hem müşterilerimizin güvenliği, hem de kendi sistemimizin güvenliği en önemli önceliğimizdir. Bu nedenle, hem yukarıda sıraladığımız sorulara cevap olmasını umarak, hem Fonmoney'nin ne kadar güvenli olduğunu kanıtlamak, hem de genel olarak internette alışveriş yaparken yararlanabileceğiniz bir rehber hazırlamış olmak adına, bir alışveriş sitesinin güvenli olup olmadığını test etmeniz için bu yazıyı hazırladık.

 

Firma bilgileri açık bir şekilde verilmiş mi? 

 

Alışveriş yaptığınız firmanın kendini müşterilerine açık bir şekilde tanıtıyor olması önemli. Adres bilgileri, firma sahibinin bilgileri ve firmanın bilgileri ulaşılabilir olmalı. Fonmoney hakkındaki bu tip bilgilere Imprint sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Aynı linkte Fonmoney'nin Financial Conduct Authority (FCA) tarafından denetlenen bir firma ve bu kurumun bir üyesi olduğunu görebilirsiniz.

 

Sıkça sorulan sorular açık bir şekilde cevaplanmış mı? 

 

Yayında olan bir alışveriş sitesi kullanılmaya başladığı andan itibaren müşterilerinden genel sorulardan oluşan bir katalog oluşmaya başlar. Bu soruların açıkça cevaplanması müşterinin kendini güvende hissetmesi açısından önemlidir. Fonmoney Sıkça Sorulan Sorular kataloğuna ulaşmak için tıklayın. 

 

Arka planda sorularınızı cevaplayan birileri var mı? 

 

Eğer Sıkça Sorulan Sorular katalogu sorularınızı cevaplamaz ise, yetkili bir kişiye ulaşmanız gerekecektir. Güvenli bir sitenin arka planında her zaman sorularınızı açık bir şekilde yanıtlamaya hazır çalışanlar olacaktır. Fonmoney'de sorularınızla ilgilenecek yetkili kişiye ulaşmak için tıklayın.

 

ssl

 

 

Sitede kullanılan güvenlik önlemlerini nasıl fark edebilirim? Eksikleri nasıl anlarım? 

 

SSL veri alışverişi yapan bilgisayarların, herhangi bir kişinin veriye müdahale etmesini önleyerek, sadece veri alışverişi yapan bilgisayar arasında, güvenli bir şekilde verinin aktarılmasını sağlayan bir teknolojidir ve online alışveriş yaptığınız sitenin mutlaka SSL Sertifikalı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Örneğin Fonmoney SSL Sertifikalıdır ve bunu Veri Gizliliği Beyanı'nda bildirir. SSL Sertifikalı siteler genellikle HTTPS formundadır. Yani bir sitenin Https ile başlaması onun güvenli olduğunu gösterir.

Bildschirmfoto 2016-07-18 um 12.14.31

Baştaki yeşil kilit web sitesinin Extended Validation (EV) Sertifikası kullandığını gösterir. EV sertifikası, diğer sertifika türlerine kıyasla çok daha sıkı bir kimlik doğrulama süreci sonunda verilen, özel bir sertifika türüdür ve hem bağlantının güvenli olduğunu hem de alan adı sahiplerinin tahmin ettiğiniz kişiler olduğunu gösterir. 3D Secure kod kullanan alışveriş siteleri sizin güvenliğinizi öncelikli tutuyor demektir. 3D Secure sayesinde kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde bankanızın sitesine yönlendirilirsiniz, o sırada cep telefonunuza işlem onayı için bir kod gönderilir. Bu kod girilmeden işlem tamamlanmayacaktır. Bu sayede banka alışverişi yapanın siz olduğunu kanıtlarken, siz de daha güvenli alışveriş yapmış olursunuz.

 

Alışveriş yaptığınız sitenin ödeme sayfası güvenliğinizi ne kadar sağlıyor? 

 

Fonmoney Visa, Mastercard, Sofort Banking ve Paysafecard ile çalışan, kredi kartı ödemelerini güvenliğiniz için kendi sayfası üzerinden değil, dünyanın en güvenli alışveriş sitelerinin kullandığı ve uluslararası güvenlik şartlarını sağlayan Adyen sayfasına aktararak gerçekleştiren bir firmadır. Yukarda da belirtildiği gibi yalnızca 3D Secure kod kullanan ve Visa tarafından onaylanmış kartları kabul etmektedir.

Bildschirmfoto 2016-07-18 um 14.45.00

 

Başka müşterilerin deneyimlerini okuyabileceğiniz kanallar sunuluyor mu? 

 

Bir ürünü kullanmadan önce mutlaka daha önce kullanmış birinin görüşlerine başvurmak isteriz. Örneğin Trustpilot, dünya çapında marka değerlendirmelerinin yapıldığı bir platformdur. Kendine ve ürününe güvenen birçok marka burada kendisine bir hesap açar ve müşterilerinin düşüncelerini tarafsız bir şekilde aktarmaları için olanak sunar. Fonmoney'nin verdiği hizmeti oylayan müşterilerimiz 5'te 5 puanın sahibi olmamızı sağlamışlardır. %93 müşteri memnuniyeti oranına sahip Fonmoney kullanıcılarının tecrübelerine Trustpilot'tan göz atabilirsiniz.

 

Markanın sosyal medya hesapları ne kadar aktif? Yetkililer sosyal medyada aldıkları mesajlara ne hızda cevap veriyor? 

 

Günümüzde sosyal medya hesapları bir markanın vitrini gibi olmuş durumda. Özellikle Facebook markalar ve firmalar için hem bir pazarlama, hem de iletişim aracı. Sosyal medya kanallarında aktif olmayan firmalara kuşkuyla bakabilirsiniz, çünkü günümüzde sosyal medya kullanmayan firma yok gibidir. Türkiye ile ilgili haberler, fotoğraflar, güncel konular ve Fonmoney'nin yeniliklerinden haberdar olmak için Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Finansal hizmet Mi Envío Entidad de Pago, S.L., bir Transpaygo Limited yan kuruluşu, tarafından sağlanmaktadır. kayıtlı ofisi Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1. kat (08003 - Barselona) adresindedir. Mi Envío, İspanya Merkez Bankası'nda 6926 referans numarası ile kayıtlı bir yetkili finans kurumu.

Teknik servis, Alser Strasse'de bulunan Fonmoney GmbH tarafından sağlanmaktadır. 21/6, 1080 Viyana, Avusturya.