Fonmoney -

Kış depresyonuna karşı yapılacak 5 şey

⇒Fonmoney'den yeni "Türkiye'ye para transferi" hizmeti 

⇒ Almanya'dan Türkiye'ye para göndermek için şimdi tıklayın! 

Türkiye’nin dört bir yanına kar düşerken, Avrupa’yı aylar sürecek gri bulutlar kaplamışken bunalıma, depresyona girmemek adeta elde değil. Peki, hayat motivasyonumuzu yüksek tutmak için ne yapacağız? Hem kendimiz, hem sizler için araştırdık.

Sevdiklerinizle iletişimde kalın

 Yüksek moral, yüksek mutluluk seviyesi depresyonun en büyük düşmanı. Morali yüksek tutmanın da en kolay yolu mutluluk veren arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle daha sık görüşmek. Sizi mutlu eden sevdiklerinizle Fonmoney sayesinde çok daha sık iletişim kurabilirsiniz. Yapılacak şey şu: Fonmoney sayfasına bağlanın. Türkiye’de yaşayan en sevdiğiniz, en neşeli arkadaşınızın ya da şen kahkahasıyla içinizi ısıtan halanızın telefonuna kontör yükleyin. Hem onu hem kendinizi mutlu edin. Bilmeyenler için hemen işlemi anlatalım: Fonmoney sayfasını tıklayın. Turkcell kontör, Vodafone cep Lira veya Avea kontör yüklemek için numarayı yazın. Yüklemek istediğiniz miktarı seçin. Ödeme ekranına ilerleyin. Kontör yükleme işlemini kredi kartı, Paysafecard veya havale ile yapabilirsiniz. Ödeme gerçekleştiğinde kontör yüklendi bile!

Spor yapın

Sevdiklerinizi kontör göndererek mutlu ettiniz, kendiniz de mutlu oldunuz. Ama depresyonunuza kontör yüklemek iyi gelmediyse, spor yapmayı deneyebilirsiniz. Uzmanlara göre iyi bir egzersizin mutluluk verici etkisi saatler sürüyor. Böylece kış boyunca kilo almaz, bir de yaz bunalımına girmek zorunda kalmazsınız.

Yediklerinize dikkat edin

Sporun yanı sıra hareketsiz yaşam biçimine un, şeker ve tuzu ilave ettiğinizde mutsuzluğunuzun artması adeta kaçınılmaz. Un, şeker ve tuzdan uzak durmak yani boğazı tutmanın bir yolu da daha fazla iletişim olabilir. Bu maddeyi layıkıyla yerine getirmek için ilk maddeye geri dönün ve sevdiklerinizin Turkcell, Vodafone ve Avea hatlarına kontör yükleyin.

Gün ışığından faydalanın

Hafta sonu uykuyu fazla kaçırıp hava kararırken uyanma alışkanlığından vaz geçin ve gün ışığından en fazla şekilde yararlanın. Hava soğuk olsa da, güneş çok etkili olmasa da, az bir güneş bile depresyonun önüne geçmede size yardımcı olacaktır. Uyku düzenine dikkat etmek de oldukça önemli.

Hediye alın 

Birinci maddeyle bağlantılı olarak, kendinizi ve çevrenizdekileri mutlu etmeye özen gösterin. Mesela bir arkadaşınıza sürpriz bir öğle yemeği hazırlayabilir veya dediğimiz gibi Türkiye’deki bir sevdiğinize kontör gönderebilirsiniz. Kontör yüklemek sizi yormayacaktır. Fonmoney ile 1 dakika içinde güvenli bir şekilde anında kontör yükleyebilirsiniz. Sevdiklerinizi kontörsüz bırakmayın. Kontör yüklemek Fonmoney ile çok basit, hızlı ve güvenilirdir.

Finansal hizmet Mi Envío Entidad de Pago, S.L., bir Transpaygo Limited yan kuruluşu, tarafından sağlanmaktadır. kayıtlı ofisi Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1. kat (08003 - Barselona) adresindedir. Mi Envío, İspanya Merkez Bankası'nda 6926 referans numarası ile kayıtlı bir yetkili finans kurumu.

Teknik servis, Alser Strasse'de bulunan Fonmoney GmbH tarafından sağlanmaktadır. 21/6, 1080 Viyana, Avusturya.