Fonmoney -

Fonmoney için hazırlamış olduğum ilk Bloğuma hoş geldiniz!

Bu ilk makalemde öncelikle sizleri Fonmoney ile tanıştırmak isterim. 2012 yılında kurulan Fonmoney müşterilerine bir çok değişik ülkede cep telefonuna kontör yükleme olanağı sağlıyor. Yabancı ülkelerde yaşayan ve birbirleriyle konuşmak, mesajlaşmak isteyen herkesin belirli zorluklarla karşılaştıkları aşikar. Bu zorlukların başında bulunulan ülkelerdeki cep telefonu operatörlerinin ana vatandaki operatörlerle çalışmıyor olması ya da yurt dışı arama paketlerinin zor olması geliyor. Bunun yanında özellikle kontörlü telefonlara kontör yüklemek de zor ve karmaşık olabiliyor.

İnsanların yaşadıkları bu sorunları fark eden Fonmoney herkese kolay ve internet üzerinden rahatça ulaşılan bir platform aracılığıyla hizmet vermeye karar verdi. Fonmoney olarak ilk önce Romanya'ya kontör gönderilebilmesini sağladık. Bu tercihte tabi ki Avrupa Birliğine yeni girmiş olan Romanya'dan yurt dışına giden bir çok kişinin ülkelerini aramaya olan ihtiyaçları önemli rol oynadı. Başlar başlamaz başarılı olan projeye, yurt dışına göç veren ülkelerle devam dildi. İkinci hizmet verilen ülke Polonya olarak seçilirken, Polonya'yı Hindistan ve Filipinler gibi Asya ülkeleri takip etti. Avrupa dışından olan ülkelere verilen hizmet ile Fonmoney ciddi bir tecrübe ve geniş bir hizmet portföyü kazanmış oldu.

Tabi bu başarılar ve tecrübenin ardından Avrupa'da yaşayan ve kendi anavatanlarıyla bağları en sıkı olan vatandaşlar için, Fonmoney kısa süre önce Türkiye'yi de hizmet verdiği ülkelere ekledi. Sektöründe Turkcell, Avea, Vodafone gibi dev firmalar bulunan Türkiye piyasası için de kolay ve güvenli bir hizmet sağlayan Fonmoney, her geçen gün müşteri sayısını ve hizmet kalitesini yükseltiyor. Hem Türkiye'de hem de yurt dışında yaşayan Türkler online olarak cep telefonlarına kontör yükleyebiliyor.

Fonmoney henüz genç bir firma olmasına rağmen hem hizmet verdiği ülkelerin sayısını arttırırken, hem de artan müşteri sayısına hizmet kalitesini de artırarak cevap veriyor. Gerek cep telefonu sektörünün büyüklüğü, gerekse artan hizmet ihtiyacı düşünülürse, Fonmoney için alınacak daha çok yol olduğu görülüyor.

Finansal hizmet Mi Envío Entidad de Pago, S.L., bir Transpaygo Limited yan kuruluşu, tarafından sağlanmaktadır. kayıtlı ofisi Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1. kat (08003 - Barselona) adresindedir. Mi Envío, İspanya Merkez Bankası'nda 6926 referans numarası ile kayıtlı bir yetkili finans kurumu.

Teknik servis, Alser Strasse'de bulunan Fonmoney GmbH tarafından sağlanmaktadır. 21/6, 1080 Viyana, Avusturya.