Fonmoney -

Öğrenciler için Fonmoney fırsatları!

Fonmoney fırsatları ile ilgili ele aldığımız blog yazılarına bu sefer de Türkiye'deki yabancı öğrencileri ele alarak devam ediyoruz. Türkiye'de Son yıllarda üniversite sayısı büyük oranda artarken yabancı öğrenciler için daha fazla fırsat ortaya çıktı. ERASMUS gibi programlar daha çok Avrupa'dan gelen öğrenciler için hazırlanmışken, Avrupa dışından Türkiye'ye gelen birçok başka öğrenci de bulunuyor. Bu öğrenciler içerisinde son dönemlerde Ukrayna ve Asya ülkelerinden gelen öğrencilerin sayısı da giderek artmakta. Bunlara Azeri öğrencileri ve Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden gelen bir çok kardeş değişim programını da eklersek Türkiye'deki yabancı öğrenci sayısının ne derece yüksek olduğunu da anlayabiliriz. Yabancı öğrencilerin en fazla ihtiyaç duydukları şeylerden biri, Türkiye'ye geldikleri günden itibaren iletişim. Gerek Türkiye içerisindeki kontakları, gerekse Yurt dışındaki sevdikleri ile. Türkiye içerisinde bir öğrencinin kullanabileceği en güvenli iletişim yolu tabi ki kontörlü hatlar. Kontörlü hatların avantajlarını belirtmeye gerek yok sanırım. Fakat bu GSM operatörlerinin yabancı dil hizmet eksiği ve karmaşık ara yüzleri konumuzu oluşturan başlıca başlıklar. Bir yabancı öğrencinin Türkiye'de hiç sorun çekmeden kontör yükleyebilmesi, hatta gerekirse ülkedeki tanıdıklarına kontör gönderip kendisini aramalarını sağlaması, GSM operatörlerinin öncelikleri arasında yer almıyor. Fakat Fonmoney işte tam da bu hizmetleri sağlamak için tasarlanmış bir sistem sunuyor. Örnek olarak son dönemde Türkiye'ye sıkça gelen Ukraynalı öğrencileri ele alırsak, kendi dillerinde bir siteden kontör yükleyebilir ve ailelerine kontör gönderebilirler. Bu alanda neredeyse tek başına olan Fonmoney hizmet ağını yeni ülkeler ekleyerek genişletiyor.

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.