Fonmoney -

Fransa'dan para göndermek yerine kontör göndermek!

⇒Fonmoney'den müthiş hizmet: Fransa'dan Türkiye'ye para transferi hizmeti Fonmoney'de 

⇒Fransa'dan Türkiye'ye para göndermek için tıklayın

Fransa'da bankacılık sistemindeki sorunlar özellikle Türkiye'deki sisteme alışmış olanların hemen dikkatini çeker. Türkiye'de bulunan ve internet üzerinde kullanıcıların sıkça başvurdukları "Ekşi Sözlük" Fransa bankacılık sistemiyle ilgili eleştirileri olan Türk gençlerin yorumları ile dolu. Peki bu sorunların kaynağı ne?

Temelde değinilen en önemli konu Fransa'da bankacılık sisteminin ciddi bir internet bankacılığı altyapısı olmaması. Hesap açtırma ve kontrol konuları sanıldığı gibi eleştirilerin merkezinde durmuyor. Fakat Türkiye'ye para göndermek isteyen vatandaşları en çok düşündüren şey bunu şubelere gitmeden yapabilmek. İşlemleri nakit para kullanmadan, yani Türkiye'ye nakit para kullanmadan cüzi miktarlarda göndermek.

Kesilen görece işlem ücretlerini bir kenara bırakırsak Fransa'da bankaların internet işlemleri en temel hesap işlemleri ile sınırlı ve yeterli bilgi bulmak oldukça zor. Bu zorluklarla karşılaşan herkes için nakit para göndermek yerine başka alternatifler daha çekici gelecektir. Madem cüzi bir miktar için bu kadar çok çile çekilecek, en azında Fonmoney gibi hizmet sağlayıcılarla herkesin günlük hayatında en az para kadar kullandığı bir hizmeti, bilgisayar başından birkaç dakikada halletmek daha mantıklı durmuyor mu?

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.