Fonmoney -

Cep telefonu servisleri ve kontör yükleme

Özellikle sabit hatlarda yaşanan yanlış anlaşılmalar ve birçok müşterinin yaşadığı, ay sonu gelen ekstra ücretler kullanıcıların önemli bir bölümünü kontörlü hatlara yöneltiyor. Özellikle sabit geliri olmayan gençler için kontörlü hatlar birebir. Ayrıca hizmet sağlayıcılara tam güveni olmayan müşteri de kendisini daha güvende hissediyor. Tabi ki kontörlü hatlar da kendiliğinden sadece avantajdan ibaret değil. Sabit hatta göre daha kısıtlı kullanım ve sürekli biten kontörler, sık sık yükleme zorunluluğunu beraberinde getiriyor. Kontörlü hatlarda kullanıcıyı rahatsız eden en temel sorun, yükleme sürecinde yaşanan karmaşıklıklar. Türkiye’de çoğu hizmet sağlayıcı bankalarla ortak çalışıyor ya da müşteri servisi aranarak kontör yükleniyor. Arama ve mesaj yoluyla kontör yükleme süreci son derece hızlı gerçekleştiğinden bir çok kullanıcı bu süreçte aceleye dayalı hatalar yapabiliyor. Tabi ki bunun en güzel alternatifi internet üzerinden kontör yüklemek. Kontör yükleme sürecinde en geniş perspektifi internet üzerinden kullanılan metotlar sağlıyor. İnternet üzerinden kontör yüklemek istendiğinde birçok farklı ödeme şekli ve istenilen hızda, acele etmeden işlemi sonlandırma şansı bulunuyor. Ayrıca günümüzde hemen herkesin akıllı cep telefonlarında internet ulaşımı olduğu düşünülürse, zamanla belki de kontör yüklemenin ana yolu olarak bu metodun seçilmesi muhtemel görünüyor.

The financial service is provided by Easy Payment and Finance, EP, S.A., with its registered office at Calle Gran Vía 51, 6ºC - 28013 - Madrid. Easy Payment and Finance, EP, S.A., is registered with the Bank of Spain with reference number 6849, a Spanish licensed financial institution regulated by the Bank of Spain.

Part of the service is Mi Envío Entidad de Pago, S.L., with registered office at Avinguda de Francesc Cambó, 17, 1st floor (08003 - Barcelona). Mi Envío is registered with the Bank of Spain under reference number 6926, as an authorised financial institution.

The technical service is provided by Fonmoney GmbH, located at Alser Strasse 21/6, 1080 Vienna, Austria.